Foto’s van vandaag
Foto's van vandaag. Dat kan. Spelen maar!! Er zit af en toe een loopje op het punt waar een D zit (zie hier onder), en op die plekken moet je ook soms een Dsus4 spelen. Gewoon een beetje afwisselen, luisteren, spelen en lol hebben!! B/F#m/G/D/F#7sus4/F# B F#m G Ik zag mezelf oud vannacht, ik wist dat ik het kon D F#7sus4 F# Ik had een huis gebouwd voor haar en alle prijzen die ik won B F#m G Alle vrienden die ik kwijt was juist nog één voor één gebeld D (Em) (F#m) G A F# En daarna had ik op internet een cadeau voor haar besteld G D A We konden eindelijk op vakantie, wist niet waarheen, maar toch het mocht Em F#m G F#7sus4 F# Ik had het geld, de tijd, de vrijheid alleen het land niet uitgezocht G D A Ik had het allermooiste leven, sliep op een goud gestikt matras Em A Em A Alleen nergens had ik foto’s, foto’s van vandaag Em F#m G A Nergens had ik foto’s uit die tijd F# Dat ze gelukkig was B F#m G Ik wil nieuwe foto’s graag D Ik wil foto’s van hoe mooi het was F#7 Ik wil foto’s van vandaag B Foto’s bij een zee of zo F#m G Of jou alvast met dat cadeau D A Ik wil foto’s van hoe mooi het was vandaag F# Dat ze gelukkig was G D A Als ik oud word, en dat wordt ik, want dat voel ik elke dag Em F#m G F#7sus4 F# Wil ik een lange oude neger zijn, een bluesman met een lach G D A Maar ik zag mezelf oud vannacht, was nou niet bepaald mijn held Em A Em A Maar het ergste nog van alles was, dat nergens had ik foto’s, Em F#m G A nergens had ik foto’s van wat telt F# Dat ze gelukkig was B F#m G Ik wil nieuwe foto’s graag D Ik wil foto’s van hoe mooi het was F#7 Ik wil foto’s van vandaag B Foto’s bij een zee of zo F#m G Of jou alvast met dat cadeau D A Ik wil foto’s van hoe mooi het was vandaag F# Dat ze gelukkig was B Foto’s bij een zee of zo F#m G Of jou alvast met dat cadeau D A Ik wil foto’s van hoe mooi het was vandaag F# G D Dat ze gelukkig was B X24442 F#m 244222 G 320003 D XX0232 A X02220 F#7sus4 242422 F# 244322 Em 022000
Zo speel je dit nummer
Leer de akkoorden van Foto's van vandaag van Acda en de Munnik op Gitaartabs. Dit nederpopliedje van het album Hier Zijn uit 2000 is perfect voor wie net begint met gitaarspelen en wil groeien naar eenvoudige nummers met warme, herkenbare akkoordprogressies.
Met beginner-niveau zit je hier goed: je werkt met de basis-akkoorden G, A, D, F#m, F# en Em in akkoordenformat. Dit zijn de stenen waarop veel popmuziek gebouwd is. Pak je gitaar en speel mee.
Zo oefen je dit nummer
- 1
Oefen de barré-greep B
B is een barré-akkoord. Leg je wijsvinger plat over alle snaren en druk stevig; oefen 'm los tot elke snaar helder klinkt voordat je 'm in het nummer gebruikt.
Openen - 2
Wissel oefenen: B ↔ A
Speel elk akkoord 4 tellen, dan 2, dan 1 — met de metronoom op 60-70 bpm. Voer het tempo pas op als de wissel schoon en op tijd is.
Openen - 3
Mooi startnummer
Focus op zuivere akkoorden — laat elke snaar klinken. Snelheid komt vanzelf als de grepen goed zitten.
Tab door harold van der meer - lakearrowhead@hotmail.com. Songtekst en akkoorden worden gepubliceerd onder afdracht aan Stichting FEMU. Zie onze voorwaarden.
Meer van Acda en De Munnik
Bekijk artiestHierna spelen
Nummers in dezelfde stijl om verder te oefenen — van net zo makkelijk tot ietsje pittiger

