Nederland wordt kampioen
Even laden…Zo speel je dit nummer
Om (alvast) goed in de WK stemming te komen... het nummer wat Jan Smit en Johnny de Mol hebben opgenomen. Alle opbrengsten van dit nummer gaan naar de Johan Cruijff Foundation. Een makkelijk WK meezing lied!
Dit nummer is uitstekend geschikt voor de beginnende gitarist (als je de modulatie op het einde niet meespeelt). De akkoorden die er namelijk in voorkomen zijn G, Em, Am, C, D, E en de Bm. Laat je vooral niet afschrikken door een toevoeging als add9 bij de C en de toevoeging sus4 bij het E akkoord. In het kort komt het er op neer dat je een vinger extra bijzet, of het akkoord net iets anders speelt dan je wellicht gewend bent.
De modulatie op het einde (hij moduleert in het accapella deel van G naar G#) is misschien tricky. Je speelt vanaf daar alleen nog maar barre akkoorden (Eb7, Bbm, Fm, Cm etc.). Daag jezelf uit om ze te leren, maar maak het jezelf makkelijk door het nummer niet te moduleren als je er nog niet aan toe bent. Je kan daar gewoon het refrein in G blijven herhalen.
Het nummer kent 2 verschillende slagpatronen, het patroon onder het couplet en het patroon onder het refrein. Zoals in veel nummers (ook van Jan Smit) is het couplet rustig. Je speelt de akkoorden op de 1e en 3e tel (pam-padam). Tijdens het refrein speel je geen kwartnoten meer, maar ga je over op achtste noten. Hierdoor lijkt het sneller, maar dat is het niet. Je speelt daar 1ne, 2je, 3je, 4re. Speel de basnoot van het akkoord op de 1 en de rest van het akkoord op de 'ne'. Spreekt eigenlijk voor zich. Luister maar eens terug.
Gitaarliedje info:
Artiest: Jan Smit & Johnny De Mol
Nummer: Nederland Wordt Kampioen
Album: -
Jaar: 2014
Categorie: Nederpop
Songwriters: Jan Smit & Johnny De Mol
Uitgevers: Merlin
Geplaatst door: Sietse Bakker
Capo: 0
How to practise this song
- 1
Practise the barre chord Bbm
Bbm is a barre chord. Lay your index finger flat across all strings and press firmly; practise it on its own until every string rings clearly before you use it in the song.
Open - 2
Practise the change: Bbm ↔ Am
Play each chord for 4 beats, then 2, then 1 — with the metronome at 60-70 bpm. Only push the tempo once the change is clean and on time.
Open - 3
Great first song
Focus on clean chords — let every string ring. Speed comes by itself once the shapes are right.
Video
Tab door Sytse Bakker. Songtekst en akkoorden worden gepubliceerd onder afdracht aan Stichting FEMU. Zie onze voorwaarden.
Hierna spelen
Nummers in dezelfde stijl om verder te oefenen — van net zo makkelijk tot ietsje pittiger
