Ik zou zo graag
JURK! – Zou Zo Graag Als er geen akkoorden staan betekent dat, dat je dezelfde akkoorden moet spelen zoals in het eerste couplet (Am – Am/G – Am/F# - Am/F) en refrein (Dm - Bb - F - C) Am Am/G Am/F# Am/F Ik zou zo graag twee armen vinden Am Am/G Am/F# Am/F Die me lang en lief omhelzen zouden Am Am/G Am/F# Am/F Maar alle armen die ik vind Am Am/G Am/F# Am/F Omhelzen niet zoals de jouwe Ik zou zo graag twee lippen vinden Die me vol en warm kussen zouden Maar alle lippen die ik kus Die kussen niet zoals de jouwe Ik vrij niet meer zoals ik vree met jou Ik huil niet meer zoals ik deed bij jou Ik vrij niet meer en ik huil niet meer met jou Ik vrij niet meer en ik huil niet meer met jou Des ondanks vroeg uit de veren Al om tien uur ben ik op Kijk naar mezelf in de spiegel Denk godverdomme...goeie kop Ik zet wat koffie, smeer een broodje Pers wat sinaasappelsap Dan hoor ik om half elf blote voeten op de trap Blote voeten op de trap REFREIN Dm Bb F C 'n Frisse wind waait door mijn leven Dm Bb F C Alle dagen zijn van mij Dm Bb F C 'n Frisse wind waait door mijn leven Dm Bb F C Oh, wat zijn wij heden... Zachtjes zegt ze goeie morgen Drukt zich naakt tegen me aan En ze fluistert zachtjes dat ze zo een dag kan blijven... Staan...staan REFREIN 'n Frisse wind waait door mijn leven Alle dagen zijn van mij 'n Frisse wind waait door mijn leven Oh, wat zijn wij heden... Ze gaat zitten aan de tafel op de plek waar jij ooit zat Poetst haar tanden met jouw borstel gaat dan uitgebreid in bad Ik probeer met haar te lachen, maar ze is niet leuk genoeg En ik heb echt naar haar geluisterd, maar weet niet meer wat ze vroeg Nee, ik weet niet meer wat ze vroeg... Sorry, maar wat zei je nou? REFREIN 'n Frisse wind waait door mijn leven Alle dagen zijn van mij 'n Frisse wind waait door mijn leven Oh, wat zijn wij heden... Ze blijft de hele tijd maar praten Waarom stapt ze nou niet op En ondertussen exploderen de gedachten in mijn kop De gedachten in mijn kop De gedachten in mijn kop Exploderen de gedachten... REFREIN 'n Frisse wind waait door mijn leven Maar misschien wel wat te hard 'n Frisse wind waait door mijn leven Maakt me stuurloos en verward REFREIN 'n Frisse wind waait door mijn leven Maar misschien wel wat te hard 'n Frisse wind waait door mijn leven Maakt me stuurloos en... Ik zou zo graag twee armen vinden Die me lang en lief omhelzen zouden
Zo speel je dit nummer
Leer de akkoorden van Ik zou zo graag van Jurk op Gitaartabs. Dit Nederlandse popenum is perfect voor gitaarspelers die net beginnen en willen oefenen met een aanstekelijk nummer. Met tab-notatie kun je precies volgen waar je je vingers moet zetten.
Op beginner-niveau (2 van 10) werk je hier met Am, Am/G, Am/F#, Am/F, Dm en Bb. De tab-vorm maakt het makkelijk om de noodzakelijke shifts tussen deze akkoorden onder de knie te krijgen. Pak je gitaar en begin met oefenen.
Zo oefen je dit nummer
- 1
Oefen de barré-greep Bb
Bb is een barré-akkoord. Leg je wijsvinger plat over alle snaren en druk stevig; oefen 'm los tot elke snaar helder klinkt voordat je 'm in het nummer gebruikt.
Openen - 2
Wissel oefenen: Bb ↔ Am
Speel elk akkoord 4 tellen, dan 2, dan 1 — met de metronoom op 60-70 bpm. Voer het tempo pas op als de wissel schoon en op tijd is.
Openen - 3
Mooi startnummer
Focus op zuivere akkoorden — laat elke snaar klinken. Snelheid komt vanzelf als de grepen goed zitten.
Video
Tab door gitaartabs. Songtekst en akkoorden worden gepubliceerd onder afdracht aan Stichting FEMU. Zie onze voorwaarden.
Meer van Jurk
Bekijk artiestHierna spelen
Nummers in dezelfde stijl om verder te oefenen — van net zo makkelijk tot ietsje pittiger

