Run Like Hell riff leren spelen – Pink Floyd gitaarles met delay en CAGED tips
- Sytse Bakker
- 13 jun
- 1 minuten om te lezen
Strak ritme, delay en CAGED-akkoorden in actie
Misschien iets minder bekend dan Another Brick In The Wall, maar zeker niet minder krachtig: Run Like Hell is een absolute live-klassieker van Pink Floyd, afkomstig van het iconische album The Wall. Een nummer dat draait om ritme, effectgebruik en slimme akkoorden.
⏱️ Het Gilmour-sausje
Wil je echt in de sfeer van dit nummer duiken? Dan is een delay-pedaal je beste vriend. David Gilmour gebruikte in dit nummer een zogenaamde “dotted eighth” delay om het riffje ritmisch te laten stuiteren. Geen vereiste, maar het maakt de sound wél helemaal af.
🎸 CAGED in actie
Gilmour staat erom bekend dat hij veel werkt met CAGED-vormen.
In dit nummer speelt hij bijvoorbeeld een A- of G-akkoord met een D-greep. De vingerzetting lijkt op een D-akkoord, maar door het hoger op de hals te schuiven ontstaat een heel ander akkoord – slim én effectief.
🔎 Wil je hier meer over weten? Op Gitaartabs.nl vind je extra uitleg over het CAGED-systeem.
💡 Tips voor het oefenen:
Begin zonder delay om de riff goed onder controle te krijgen.
Oefen het ritme strak met metronoom of drumtrack.
Voeg daarna pas het effect toe om de groove te laten stuiteren.
Veel succes met oefenen – en vergeet niet: timing is key in dit nummer!
Laat het stuiteren, niet struikelen 😉
– Sytse voor Gitaartabs
Wil je meer lezen?
Abonneer je op gitaartabs.nl om deze exclusieve post te kunnen blijven lezen.